کارت ویزیت دیجیتال چیست؟ مزیت کارت ویزیت هوشمند

کارت ویزیت دیجیتال روشی عالی است که با آن می‌توانید اطلاعات خود و شماره تماستان را با دیگران به اشتراک بگذارید. در این روش هم مثل کارت ویزیت فیزیکی نام، عنوان شغلی، نام شرکت، اطلاعات تماس و آدرس وبسایت خود را به دیگران نشان می‌دهید، اما تمام این مشخصات در بستر دیجیتال ارائه می‌شوند.

کارت ویزیت دیجیتال روشی عالی است که با آن می‌توانید اطلاعات خود و شماره تماستان را با دیگران به اشتراک بگذارید. در این روش هم مثل کارت ویزیت فیزیکی نام، عنوان شغلی، نام شرکت، اطلاعات تماس و آدرس وبسایت خود را به دیگران نشان می‌دهید، اما تمام این مشخصات در بستر دیجیتال ارائه می‌شوند. 

برای داشتن کارت‌های ویزیت دیجیتال باید از برنامکی موبایلی (application) استفاده کنید. این برنامک‌ها فضای کمی از گوشی شما را اشغال می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که کارت خود را از طریق رمزینه (QR code)، لینک، ایمیل یا پیام متنی با دیگران به اشتراک بگذارید. کار با این برنامک‌ها ساده است و دیگران به هیچ برنامه‌ خاصی برای مشاهده آن نیاز ندارند و هر کسی که گوشی هوشمند داشته باشد، می‌تواند کارت ویزیت شما را دریافت کند.

کارت ویزیت دیجیتال

انواع کارت های ویزیت دیجیتال

امروزه کارت‌های ویزیت دیجیتال انواع مختلفی دارند. این کارت‌ها کاربرد یکسانی دارند، اما در جزئیات با هم متفاوت‌اند. در ادامه، ۳ نوع اصلی را بررسی می‌کنیم.

۱- کارت ویزیت کیف پول دیجیتال

اگر کیف پول دیجیتال اپل یا گوگل دارید، می‌توانید کارت ویزیت دیجیتالی برای آنها بسازید. این کارت‌ به شما یک رمزینه (QR code) می‌دهد. مخاطبان شما می‌توانند این کد را اسکن کنند و به اطلاعات تماستان دسترسی یابند. کارت ویزیت کیف پول دیجیتال امن و مطمئن است و تنها کارتی است که بدون اینترنت هم کار می‌کند. تأمین‌کنندگان این کارت‌ها برای شرکت شما کارتی را شخصی‌سازی می‌کنند تا همه کارکنان فضایی یکپارچه داشته باشند. به‌روزرسانی اطلاعات این کارت‌ها ساده است و با محیط‌زیست هم سازگارند. کارت ویزیت کیف پول دیجیتال فقط یک نکته منفی دارد و آن هم اینکه این کارت‌ها رایگان نیستند. البته به نسبت کارت‌های کاغذی هزینه کمتری برای شرکت دارند، بنابراین برای فریلنسرها یا کسب‌وکارهای کوچک چندان مناسب نیستند.

۲- کارت ویزیت مبتنی بر اپلیکیشن‌ها

یکی از محبوب‌ترین انواع کارت ویزیت دیجیتال کارتی است که می‌توانید آن را با یک برنامک در موبایلتان بسازید. برای این کار کافی است یک نرم افزار ساخت کارت ویزیت الکترونیکی دانلود و اطلاعات خود را وارد کنید تا برایتان کارت ویزیت بسازد. مشکل کارت ویزیت‌های مبتنی بر برنامک این است که فقط با اینترنت قابل‌استفاده‌اند و کاربران باید برنامه آن را در موبایل خود دانلود کنند.

این کارت‌ها هم با محیط‌زیست سازگارند و در مقایسه با کارت‌های فیزیکی قیمت کمتری دارند. ویرایش اطلاعات در این روش ساده است و شبکه‌سازی را راحت‌تر می‌کند. اپلیکیشن‌های کارت ویزیت برای فریلنسرها و کسانی که کارت ویزیت رایگان می‌خواهند انتخاب خوبی است، اما به شما امکان طراحی و شخصی‌سازی کارت برای کل کارمندان شرکت را نمی‌دهد.

کارت ویزیت مبتنی بر اپلیکیشن‌ها

۳- کارت ویزیت NFC

کارت ویزیت هوشمند NFC یک نوع کارت ویزیت الکترونیکی است که از تکنولوژی NFC (نزدیک‌ترین ارتباط بی‌سیم) برای انتقال اطلاعات و تبادل مشخصات تماس استفاده می‌کند. این کارت‌ها به جای کاغذ ویزیت‌های سنتی که به‌طور روزمره در تبادل اطلاعات تماس و ارتباطات تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات تماس شما به صورت الکترونیکی را فراهم می‌کنند.

تکنولوژی NFC به کارت ویزیت هوشمند امکان ارتباط فوری با دیگر دستگاه‌ها را می‌دهد. با نزدیک کردن کارت ویزیت NFC به دستگاه دیگری که از این تکنولوژی پشتیبانی می‌کند (همانند گوشی تلفن بدون نیاز به هیچ برنامه‌ایی)، می‌توانید اطلاعات تماس و داده‌های شخصی خود را به صورت فوری و بدون نیاز به اتصال به اینترنت به اشتراک بگذارید. این روش سریع، آسان و کارآمدی برای ارتباطات حرفه‌ای و تجاری به شمار می‌آید و به شما امکان می‌دهد که با افراد دیگر به سرعت ارتباط برقرار کنید و اطلاعات تماس خود را به اشتراک بگذارید.

کارت ویزیت NFC شبیه کارت اعتباری بانک است. وقتی این کارت را در نزدیکی تلفن هوشمند دیگران قرار دهید، موبایل آنها اطلاعات درون کارت را دریافت و ذخیره می‌کند. ساخت کارت ویزیت nfc رایگان نیست، اما از هزینه سفارش چندهزار کارت کاغذی کمتر است. بنابراین برای کسب‌وکارهای کوچک ارزشمند خواهد بود. علاوه‌بر این، می‌توانید کارت ویزیت NFC خود را شخصی‌سازی کنید و لینک‌های دلخواهتان را در آن قرار دهید.

یکی از نکات منفی کارت ویزیت NFC این است که به‌اندازه دیگر کارت ویزیت‌های دیجیتال با محیط‌زیست سازگار نیست؛ علاوه‌بر این، برای استفاده از آن باید مخاطبان خود را ملاقات کنید و به اینترنت هم دسترسی داشته باشید.

مزیت کارت‌های ویزیت دیجیتال

شاید از خودتان بپرسید مزیت استفاده از کارت ویزیت دیجیتالی چیست؟ کارت ویزیت کاغذی دردسرهای زیادی دارد؛ از تغییرات سمت شغلی افراد و اشتباهات تایپی گرفته تا فرایند پرهزینه چاپ و آسیبی که به محیط‌زیست می‌زنند، اما کارت ویزیت‌های دیجیتالی این مشکلات را ندارند. شما می‌توانید کارت ویزیت‌تان را راحت و سریع بسازید و کسب‌وکار خود را به جذاب‌ترین شکل نمایش دهید.

امروزه ابزارهای تعاملی تغییر کرده‌اند. ما با همکاران خود در زوم جلسه می‌گذاریم و مشتریان بالقوه را در لینکدین و اینستاگرام پیدا می‌کنیم. وقتی همه ارتباطات ما دیجیتال است، دیگر کارت ویزیت فیزیکی تطابقی با نیازهایمان ندارد. کارت‌های ویزیت دیجیتالی برای کسب‌وکارهای مدرن بهترند، زیرا باعث می‌شود راحت‌تر شبکه‌سازی کنید؛ وقتی کارت ویزیت دیجیتالی دارید، دیگر نیاز نیست مشتریان خود را حضوری ببینید و کارت‌تان را به آنها بدهید. می‌توانید کارت خود را برای هرکسی در هرجای دنیا بفرستید و مشتریان بیشتری پیدا کنید.

برای مدیریت هزینه کسب‌وکارتان هم باید بدانید کارت‌های ویزیت دیجیتالی مقرون‌به‌صرفه است، چراکه می‌توانید بارها از آن استفاده کنید و گم نمی‌شوند. به‌روزرسانی اطلاعاتش نیز ساده است و می‌تواند مشتری را مستقیم به صفحه اصلی وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی شما وصل کند. علاوه‌بر این، آسیب کمتری به محیط‌زیست می‌زند.

کارت ویزیت هوشمند NFC

مزیت‌های استفاده از کارت ویزیت هوشمند NFC

۱- صرفه‌جویی در کاغذ و محافظت از محیط زیست

یکی از مزیت‌های بزرگ استفاده از کارت ویزیت هوشمند، کاهش مصرف کاغذ و چاپ‌های کارت ویزیت سنتی است. این اقدام به حفظ محیط زیست کمک می‌کند و همچنین هزینه‌های مرتبط با چاپ و توزیع کاغذ را کاهش می‌دهد.

۲- سهولت در اشتراک‌گذاری

با کارت ویزیت هوشمند NFC، اطلاعات تماس شما به راحتی و بدون نیاز به تایپ یا اسکن به دیگران منتقل می‌شود. کافیست که کارت را به گوشی تلفن همراه یا دستگاه دیگری که از NFC پشتیبانی می‌کند نزدیک کنید تا اطلاعات به صورت فوری به دست طرف مقابل برسد.

۳- امکانات اضافی، متنوع و قابل شخصی‌سازی

کارت ویزیت هوشمند NFC قابلیت اضافه کردن اطلاعات تماس فراتر از متن ساده را داراست. می‌توانید لینک‌های به وبسایت شخصی یا شبکه‌های اجتماعی خود را به کارت اضافه کرده و افراد را به دنیای دیجیتال شما معرفی کنید.

4- انعطاف‌پذیری در به‌روزرسانی اطلاعات

در صورت تغییر شماره تماس یا اطلاعات دیگر، نیازی به چاپ کردن کارت جدید ندارید. می‌توانید اطلاعات را به سرعت در کارت ویزیت هوشمند NFC به‌روز کنید.

5- ارتقاء تجربه ارتباطات تجاری

کارت ویزیت الکترونیکی آنلاین به شما امکان می‌دهد تا با انتقال اطلاعات تماس به یک شکل مدرن‌تر و جذاب‌تر به افراد دیگر نزدیک شوید. این به شما کمک می‌کند تا تجربه ارتباطات تجاری خود را بهبود بخشید و به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن خدمات دهید.

سخن آخر

در دنیای مدرن امروز، استفاده از کارت ویزیت دیجیتال مزیت‌های زیادی دارد. ما با همکاران و مشتریان خود در فضای دیجیتال تعامل داریم و کارت ویزیت‌های الکترونیکی با این فضا کاملا سازگار است. برای ساخت این نوع کارت ویزیت روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید متناسب با بودجه و نیاز کسب‌وکارتان از آنها استفاده کنید. مزیت مهم این کارت‌ها سازگاری با محیط‌زیست و امکان شبکه‌سازی آسان است.

اسنیپت محصولات برتر شما در اینجا نمایش داده می شود ... این پیام نمایش داده می شود زیرا شما هم آپشن فیلتر و تمپلیت را تنظیم نکرده اید.

مشاوره

شما فرصت دارید از مشاوره رایگان تسهیل گستر استفاده کنید.
کارت ویزیت دیجیتال چیست؟ مزیت کارت ویزیت هوشمند
تسهیل گستر, بابک شعبانی 9 بهمن 1402
اشتراک‌گذاری این پست
بایگانی

نسخه بومی سازی شده در پاسخ به نیاز کسب و کارهای ایرانی با پشتیبانی تسهیل گستر
All successful business management software in a uniform manner

ایمیل تبلیغاتی چیست و چه نکاتی برای نوشتن ایمیل تبلیغاتی بهتر است بدانید؟
ایمیل تبلیغاتی چیست و چطور می‌توان از طریق آن به اهدافی که در سازمان و شرکت خود تعریف کرده‌ایم دست پیدا کنیم؟
ارتباط با ما +
چت آنلاین
تماس با ما
دفتر تبریز: 041-51288000
دفتر تهران: 021-91012569
درخواست مشاوره و یا دمو