ابزارهای ضروری برای توسعه وب سایت
توسعه یک وب سایت موفق نیاز به برنامه ریزی و تدارک زیادی دارد و یک بخش مهم در تدارکات تهیه ابزارهای ضروری در حد حرفه ای دارد.

ویرایشگر HTML 

یک ویرایشگر HTML یک برنامه نرم افزاری است که برای ویرایش اسناد HTML به کار می رود. با وجود اینکه برخی از بازاریابان اینترنتی ترجیح می دهند که شخصاً کدهای HTML را بنویسند اما بیشتر آنها از ویرایشگر های HTML استفاده می کنند. چراکه این کار می تواند بسیار ساده تر انجام شود از روشهای مشکل دیگر. اگر چه استفاده از یک ویرایشگر HTML  مضراتی نیز به همراه دارد مثلاً برخی از ویرایشگر ها در پذیرفتن کدهای زیاد محدودیت دارند و یا آخرین تکنولوژی ها را پشتیبانی نمی کنند.


به هر حال چه خودتان اقدام به نوشتن کدها کنید و چه یک ویرایشگر این کار را برای شما انجام دهد باید وقت لازم را برای بادگیری HTML صرف کنید. این کار نه تنها به شما امکان اسنفاده مناسب از کدهای HTML را می دهد بلکه امکان استفاده از کدهای اسکریپتی را نیز می دهد.

در اینجاچند نمونه از ویرایشگر های معروف HTML معرفی می شود.
Macromedia Dreamweaver
http://www.macromedia.com/software/dreamweaver/

یک ویرایشگر مناسب برای آماتور ها و حرفه ای ها
Coffee Cup
http://www.coffeecup.com/html-editor/
ویرایشگر خیلی خوب برای برای تازه کارها و مناسب برای پیشرفته ها
Hot Dog Professional
http://sausage.com/products/index.htm
 FrontPage2003
http://www.microsoft.com


FTP
پروتکل انتقال فایل ها که با FTP شناخته می شود روشی است برای ارسال یا بازگرداندن فایل های سایت از سرور وب.

با وجود اینکه بسیاری از ویرایشگر های HTML قادر به ویرایش و جابه جایی صفحات از رایاده شما به سرور هستند داشتن یک برنامه FTP هنوز یک ضرورت محسوب می شود چرا که شما باید کنترل کاملی بر روی فایل های موجود در سرور داشته باشید.

یک برنامه FTP به شما این امکان را می دهد که اسکریپتها را ارسال کنید و پوشه هایی را در سرور ایجاد کنید و فایل های خود را به آنها منتقل کنید.
برای استفاده از FTP شما نیاز به یک برنامه نرم افزاری دارید که WS FTP Pro معروفترین آنهاست.
http://www.wsftp.com


ویرایشگر های گرافیکی
یک ویرایشگر گرافیکی یک برنامه نرم افزاری است که به شما امکان طراحی و ویرایش فایل های گرافیکی را می دهد.
در طراحی سایت طراحی گرافیکی برای بسیاری از شرکتهای اینترنتی موضوع مهمی است ما باید سعی کنیم تا بعضی از اطلاعات پایه ای در مورد تکنیکهای طراحی را یا بگیریم تا از پرداخت هزینه های زیاد به طراحان حرفه ای جلوگیری کنیم.
برنامه های مختلفی از قبیل فتوشاپ،Paint Shop Pro و .... وجود دارند که می توانند کمک خوبی به شما بکنند.

نرم افزارهای Zipو Unzip

یک فایل Zip شده مجموعه ای از فایلهای زیادی است که به صورت فشرده شده در یک فایل گنجانده می شوند که برای جابه جایی آسان باشند.
فایل های Zip شده برای فشرده کردن و انتقال مجموعه ای از اطلاعات در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد.
این کار روشی خوب برای توزیع فایل های الکترونیکی است به طوریکه به جای دریافت چندین فایل مختلف شما می توانید به سادگی فایل Zip شده را دریافت کنید. به علاوه اینکه زمان دانلود به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
وقتی یک فایل Zip به رایانه شما منتقل شد می توانید به سادگی و با استفاده از یک نرم افزار Unzip آن را بازکنید . با وجود اینکه نرم افزارهای زیادی برای این دو کار در اینترنت وجود دارد اما WinZip مشهور ترین آنهاست.

شما می توانید نسخه کامل نرم افزار را از طریق سایت زیر به دست آورید.
http://www.winzip.com/download.htm

نامه الکترونیکی
با وجود اینکه بیشتر تامین کننده های سرویس های اینترنتی پست الکترونیکی را نیز در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. این امکان برای کسب و کار اینترنتی کافی نیست. به خصوص اگر شما مبلغ زیادی را برای این ایمیل ها پرداخت کنید. نه تنها نشانی پستالکترونیک شما شامل نامISP خواهد بود بلکه ويژگی ها و اختیارات آن نیز بسیار محدود خواهد شد.
دو سرویس معروف برای ایمیل که مورد استفاده آنلاین قرار می گیرند عبارتند از   Outlook و   Eudora
این در برنامه به شما این امکن را می دهند تا ایمیل های خود را از سرور دانلود کنید و امکاناتی از قبیل طبقه بندی و جداسازی را نیز به شما می دهند که شما را قادر خواهند ساخت تا نامه های خود را به آسانی سازمان دهی کنید.

Eudora
http://www.eudora.com
Outlook
http://www.microsoft.com/

ابزارهای مناسب برای مدیریت در طراحی و نگهداری وب سایت نقش مهمی در موفقیت  شما خواهند داشت. پس باید وقت لازم را برای اطمینان از در اختیار داشتن بهترین ابزاهای نرم افزاری صرف کنید.

کسب و کار شما را درست الکترونیکی می کنیم

بومی سازی و پشتیبانی Odoo ERP در ایران
 
ابزارهای ضروری برای توسعه وب سایت
تسهیل گستر 27 تیر 1388
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی

نسخه بومی سازی شده در پاسخ به نیاز کسب و کارهای ایرانی با پشتیبانی تسهیل گستر
همه نرم افزارهای مدیریت موفق کسب و کار بصورت یکپارچه

ورود | ثبت نام افزودن نظر
انتخاب میزبان مناسب برای وب سایت