پیدا کردن چمدان گم شده در هواپیما با TRAKDOT

گم شدن چمدان در فرودگاه معمولا اعصاب خرد کن است و برای پیدا کردن چمدان باید هزینه و وقت اضافی داشته باشید تا به مقصود برسید.

اما کمپانی موسوم به GlobaTrac   با ابزاری موسوم به Trakdot این مشکل را حل می کند.

با پرداخت 50 دلار برای این وسیله و همچنین اشتراک سالانه 12 دلار می توانید چمدان های خود را ردیابی کنید.

سپس از روی وب سایت و یا بوسیله اس ام اس می توانید از محل دقیق بسته و چمدان خود آگاه شوید، اگر ترکدات را داخل چمدان خود قرار دهید.

البته ظاهرا چمدان باید غیر فلزی باشد تا در ارسال و دریافت سیگنال خللی ایجاد نشود. معمولا اگر چمدان به مقصد نرسد، شرکت هواپیمایی نیز کمتر می تواند به مسافر در یافتن آن کمک کند. همچنین با آیفون نیز می توان اگر در محوطه نزدیک به چمدان باشید، می توانید بفهمید چمدان وارد قسمت بار هواپیما شده است یا نه!

جوزف مورگان مدیر فنی ترکدات که کمپانی اش در CES2013  شرکت کرده می گوید سیگنال موبایل بهتر از  جی پی اس جواب می دهد چرا که اگر موقعیت دستگاه نسبت به آسمان مناسب نباشد، ارتباط جواب لازم را نمی دهد.

ترکدات به گفته وی، برج های ارسال سیگنال موبایل را می بیند اما این کار توسط دستگاهی بنام Aspenta که داخل ترکدات نصب شده، انجام می شود. Aspenta بوسیله قرادادهای رومینگ موبایل روی کشورها کار می کند و ارسال و دریافت سیگنال از طریق رومینگ آنتن های موبایل در کشورهای مختلف صورت می گیرد.

مورگان می گوید با کمپانی های عمده مخابراتی جهان قرارداد رومینگ بسته اند تا ترکدات بدون مشکل در اغلب کشورهای جهان کار کند.

طبق تحقیق ابزار Aspenta   بنام مورگان در جورجیا در کمیسیون تجارت فدرال به ثبت رسیده است. در واقع کمپانی صاحب ترکدات بعنوان شرکت مخابراتی با سایر کشورها و شرکتهای مخابراتی قرارداد رومینگ بسته است. مورگان 40 ساله کارشناس ارشد مخابرات است که در کمپانی های بزرگی مانند ناسا، آی بی ام، دلتا ایرلاینز و ... کار کرده و تجربیات زیادی دارد.

دستگاه ترکدات حاوی باطری A++ است که از زمان شروع سیگنال دهی بمدت سه هفته کار می کند و در این مدت چمدان گمشده پیدا خواهد شد.
البته هنگام تیک آف کردن هواپیما، این وسیله بمدت 20 دقیقه به صورت خودکار خاموش می شود. به گفته مورگان ترکدات با استفاده از فناوری accelerometer که بر اساس میزان سرعت واکنش نشان می دهد عمل کرده و می فهمد که باید خاموش شود.

کسب و کار شما را درست الکترونیکی می کنیم

بومی سازی و پشتیبانی Odoo ERP در ایران
 
پیدا کردن چمدان گم شده در هواپیما با TRAKDOT
تسهیل گستر 18 دی 1391
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی

نسخه بومی سازی شده در پاسخ به نیاز کسب و کارهای ایرانی با پشتیبانی تسهیل گستر
همه نرم افزارهای مدیریت موفق کسب و کار بصورت یکپارچه

ورود | ثبت نام افزودن نظر
FBI به كاربران اندرويد هشدار داد
مرکز تحقیقات جرایم اینترنتی (IC3) به مالکان آندروید هشدار داده است که ممکن است تلفن های آنها مورد حمله نرم افزارهای مخرب و جاسوس افزارها قرار گرفته باشد.