وزیر ارتباطات فیلتر شدن اینستاگرام را تکذیب کرد

فیلتر شدن اینستاگرام تکذیب شد. آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در واکنش به اعلام خبر فیلترینگ اینستاگرام از سوی معاون دادستان کل کشور گفت این موضوع برای انحراف افکار عمومی مطرح شده است.


معاون اول دادستان کل کشور اعلام کرد با توجه به سوءاستفاده برخی سلبریتی‌ها در فضای مجازی و گرفتن پول از مردم به بهانه کمک به بی بضاعت‌ها، شبکه اجتماعی اینستاگرام فیلتر می‌شود. این خبر امروز با واکنش وزیر ارتباطات مواجه شد. محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران فیلتر شدن اینستاگرام را تکذیب کرد و گفت قرار نیست این شبکه اجتماعی فیلتر شود.


واکنش توییتری وزیر به شایعه فیلتر شدن اینستاگرام

وی همچنین در توییتر نوشت:


موضوع پیگیری برخی برای فیلتر سرویس‌های مختلف اینترنت تازگی ندارد. آنچه تازگی دارد، طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری شفاف‌سازی سوءاستفاده‌کنندگان ارزی اخیر است.


آذری جهرمی در ادامه افزود رفع فیلتر توییتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ قرار دارد.


در دی‌ماه ۱۳۹۶ شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام برای چند روز از دسترس کاربران ایرانی خارجی شد، اما آذری جهرمی خبر مسدود شدن دائمی این اپلیکیشن‌ها را تکذیب کرد و گفت شایعات در مورد فیلترینگ دائمی شبکه های اجتماعی صحت ندارد و هدف آن‌ها ایجاد نارضایتی اجتماعی و بدبینی عمومی است. چند روز پس از این اظهارات وزیر ارتباطات، این دو برنامه رفع فیلتر شدند که البته این موضوع با اعتراض برخی افراد مسئول مواجه شد. داستان فیلترینگ به همین جا ختم نشد و در نهایت در اواسط اردیبهشت‌ماه امسال پیام رسان تلگرام برای همیشه فیلتر شد. در طول این مدت، بارها خبرهایی در مورد احتمال فیلتر شدن اینستاگرام شنیدیم و حالا در روزهایی که بحث رانت‌خواری، فساد و سوءاستفاده برخی از واردکنندگان و مسائل مربوط به ارز حسابی داغ شده، دوباره می‌بینیم که داستان فیلترینگ بر سر زبان‌ها افتاده است.

وزیر ارتباطات فیلتر شدن اینستاگرام را تکذیب کرد
تسهیل گستر 14 تیر 1397
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی
ورود | ثبت نام افزودن نظر
سرویس نقشه و مسیریاب ایرانی مپ (Map.ir) شروع به کار کرد