روش های ارسال

اودوو می تواند روش های ارسال مختلف را مدیریت کند، اما به طور پیش فرض فعال نمی شود. از روش های ارسال می توانید برای سفارش های فروش، تحویل ها و همچنین تجارت الکترونیکی، استفاده کنید. روش های ارسال به شما امکان می دهد شرکت حمل و نقل، قیمت و مقصد را مدیریت کنید. حتی می توانید اودوو را با باربرهای خارجی ادغام کنید تا قیمت واقعی و بسته بندی ها را محاسبه کنید.


پیکربندی

برای پیکربندی روش های ارسال، به ماژول انبار> پیکربندی> روش های ارسال بروید:


با کلیک بر روی دکمه "ایجاد" ، به یک فرم ایجاد مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد:


در این فرم می توانید نام روش ارسال خود را تعریف کنید، فیلدهای تامین کننده، درصد حاشیه سود (این درصد به قیمت ارسال اضفه می شود)، انتخاب گزینه "اگر مبلغ سفارش بیشتر است، رایگان باشد"، محصول تحویل، شرکت، وب سایت را تکمیل نمایید.

سپس باید قیمت گذاری را تعیین کنید. قیمت گذاری می تواند "قیمت ثابت" یا "براساس قوانین" باشد.


اگر قیمت گذاری بر اساس قوانین تغییر یابد، گزینه  "بر اساس قوانین"  انتخاب کنید، سپس در تب قیمت گذاری بر روی  "افزودن سطر"  کلیک کنید. در ویزارد باز شده، می توانید شرط قوانین قیمت گذاری را بر اساس  وزن، حجم، قیمت، تعداد، وزن * حجم،  انتخاب کنید.


تب  "دسترسی به مقصد" 

پر کردن این فرم به شما امکان می دهد تا حامل ها را بر اساس آدرس تحویل مشتری، فیلتر کنید. می توانید روش ارسال را به چند مقصد محدود کنید. این محدودیت را می توانید برای برخی کشورها، استان ها یا حتی کد پستی اعمال کرد. این ویژگی لیست کشورهای موجود در تجارت الکترونیکی شما را محدود می کند. 


توجه: شما می توانید اودوو را با روش های ارسال خارجی ادغام کنید تا قیمت واقعی و بسته بندی را محاسبه کنید و چاپ برچسب های ارسال را مدیریت کنید.    

ادغام حامل شخص ثالث

اودوو می تواند روش های ارسال مختلف، از جمله حامل شخص ثالث را مدیریت کند. همچنین اودوو را می توانید با سیستم ردیابی شرکت حمل و نقل مرتبط کرد. این قابلیت به شما امکان مدیریت شرکت حمل و نقل، قیمت های واقعی و مقصد را فراهم می کند.


پیکربندی

ماژول انبار> پیکربندی> تنظیمات> ارسال

از این مسیر می توانید ارسال خود را با ارسال های خارجی ادغام کنید. که فعلا این روش های خارجی در نسخه اینترپرایز قابل اعمال هستند.


تحویل بسته ها

با استفاده از اودوو، می توانید محصولات را بر اساس حجم یا وزن آن در بسته های مختلف تحویل دهید.

پیکربندی

به ماژول انبار> پیکربندی> تنظیمات>تب عملیات ها بروید و گزینه "تحویل بسته ها" را تیک بزنید، سپس برای اعمال تغییرات، بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید:


ادامه تحویل

از مسیر  ماژول انبار> نمای کلی> سفارشات تحویل ، یک سفارش تحویل ایجاد کنید.


در اینجا می توانید بسته های جدید ایجاد کرده و آنها را به سطرهای انتقال موجودی اختصاص دهید.


در ویزارد باز شده، نوع بسته را مشخص کنید، سپس بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید:


 پس از تأیید سفارش تحویل، می توانید محصولات موجود در بسته را بازیابی کنید.


اکنون می توانید برای مشاهده جزئیات بسته، بر روی دکمه "بسته ها" کلیک کنید:
قرار دادن در بسته

دکمه "قرار دادن در بسته" حالت دیگری برای قرار دادن محصولات در بسته است. با کلیک بر روی دکمه "قرار دادن در بسته" ، اودوو به طور خودکار بسته ای را به تعداد محصولات تعیین شده به عنوان انجام شده اختصاص می دهد.

یک سفارش تحویل برنامه ریزی شده ایجاد کنید و مراحل زیر را طی کنید:


بر روی دکمه "در صف انجام" کلیک کنید:


برای بررسی موجود بودن کالا برای رزرو، بر روی دکمه "بررسی موجود بودن" کلیک کنید:


سپس بر روی دکمه "قرار دادن در بسته" کلیک کنید:


اکنون،  با کلیک بر روی دکمه  "قرار دادن در بسته" ، مشاهده خواهید کرد که اودوو به طور خودکار بسته ای را به تعداد محصولات تعیین شده به عنوان انجام شده اختصاص می دهد .


ارسال ایمیل خودکار هنگام انجام سفارش تحویل

پیکربندی

ماژول انبار> پیکربندی> تنظیمات> تب ارسال> فعالسازی گزینه "تایید ایمیل"


یک سفارش تحویل ایجاد کرده و آن را تایید کنید. پس از تأیید سفارش تحویل محصول، ایمیل خودکار در chatter، پایین فرم سفارش فروش ظاهر خواهد شد:ارسال پیامک خودکار هنگام انجام سفارش تحویل

پیکربندی

ماژول انبار> پیکربندی> تنظیمات> تب ارسال> فعالسازی گزینه "تایید پیامک"


به طور پیش فرض، یک قالب پیامک وجود دارد. با این حال، می توانید با کلیک کردن روی دکمه پیکان، قالب جدیدی ایجاد کنید.


مجددا یک سفارش تحویل ایجاد کرده و آن را تایید کنید، پس از تأیید سفارش تحویل محصول، پیامک خودکار در chatter، پایین فرم سفارش فروش ظاهر خواهد شد:


توجه: اگر در تنظیمات هر دو گزینه "تایید ایمیل" و "تایید پیامک" را تیک بزنید در پایین فرم سفارش، هر دو "پیامک خودکار" و "ایمیل خودکار" ظاهر خواهد شد: