چگونه به فروشندگان خود انگیزه و پاداش بدهم؟

به چالش کشیدن کارکنان برای رسیدن به مقاصد خاص به کمک اهداف وپاداش‌ها یک روش عالی برای تقویت عادت‌ها و روندهای خوب و ارتقاء بهره‌وری فروشندگان شما است. افزونه گیمیفیکیشن با شناسایی فوری و نشان‌های الهام گرفته از مکانیسم‌های بازی، روشهای ساده وخلاقانه‌ای برای انگیزه‌دهی و ارزیابی کارکنانتان در اختیار شما قرار می‌دهد.

 پیکربندی

برنامه گیمیفیکیشن یا CRM gamification را نصب کنید، افزونه‌ای که داده‌های مفیدی (اهداف وچالش‌ها) را برای استفاده در CRM / فروش اضافه می‌کند. 


     ایجاد یک چالش

     حالا، با رفتن به قسمت تنظیمات> ابزار Gamification> چالش‌ها، اولین چالش خود را ایجاد کنید.

     توجه:  از آنجایی که ابزار Gamification یک سازوکار فنی یکباره است، باید ویژگی‌های فنی را برای دسترسی به پیکربندی فعال کرد. برای انجام این کار به برنامه تنظیمات رفته و حالت توسعه دهنده را فعال کنید. 


     چالش، یک مأموریت ارسالی از جانب شما برای تیم فروش است که می‌تواند شامل یک یا چند هدف تعیین شده برای یک دوره زمانی خاص باشد. چالش خود را به صورت زیر پیکربندی کنید:
     1. تعیین مسئولان فروشی که به چالش کشیده شوند؛
     2. تعیین یک مسئولیت؛
     3. تنظیم دوره با تاریخ شروع و پایان؛
     4. انتخاب اهداف؛
     5. تعیین و تنظیم پاداش‌ها (نشان‌ها)

     توجه:  نشان‌ها، پس از پایان چالش اعطا می‌شوند که می‌تواند در پایان یک دوره جاری (برای مثال: آخر ماه برای یک چالش ماهانه)، در تاریخ اتمام یک چالش (اگر دوره‌ای تنظیم نشده باشد) و یا زمانی باشد که چالش به طور دستی بسته شود. 

     در مثال زیر، دو کارمند با هدف فروش ماهیانه به چالش کشیده شده‌اند. چالش متکی به ۲ هدف است: مبلغ جمع کل فاکتور شده و تعداد سرنخ‌های جدید تولید شده. در پایان ماه، به برنده چالش یک نشان اعطا خواهد شد.

     تعیین و تنظیم اهداف

     می‌توان کاربران را به واسطه حصول اهداف غیر عددی و اهداف عددی ارزیابی کرد. اهداف به واسطه چالش‌ها مشخص می‌شوند و اعضای یک تیم را در طول زمان ارزیابی (به تصویر بالا توجه کنید) و مقایسه می‌کنند. شما می‌توانید در حین انجام کار با کلیک روی افزودن آیتم جدید، زیر بخش اهداف، بر مبنای چالش یک هدف جدید ایجاد کنید. هدف تجاری را بر اساس نیازهای شرکت خود انتخاب کنید. به عنوان مثال: تعداد سرنخ‌های جدید، زمان محقق شدن یک سرنخ، جمع کل فاکتور شده دریک هفته خاص، ماه یا هر بازه زمانی دیگر بر اساس اولویت‌های مدیریتی شما و ... .


     توجه:  اهداف می‌تواند تنظیم پایگاه داده شما را نیز دربر بگیرد ( برای مثال، تنظیم داده‌های شرکت و منطقه زمانی، ایجاد کاربران جدید و غیره).

     تنظیم پاداش‌ها

     برای دستاوردهای غیر عددی، می‌توان نشان‌ها را به کاربران اعطا کرد. اعطای یک نشان به منظور یک تشکر ساده برای یک دستاورد استثنائی، راه ساده‌ای برای ابراز قدردانی از کاربر برای کار خوبش است. برای ایجاد و اعطای نشان‌ها به کارکنانتان بر اساس عملکردشان، به ماژول تنظیمات> ابزارهای Gamification> نشان‌ها بروید.