پیش پرداخت عبارت است از پرداخت جزئی که خریدار هنگام عقد قرارداد فروش انجام می دهد. این به معنای تعهد کامل هر دو طرف (فروشنده و خریدار) برای رعایت قرارداد است. با پیش پرداخت، خریداران تمایل خود را برای به دست آوردن محصول نشان می دهند و موافقت می کنند که بقیه مبلغ را بعدا از تحویل، پرداخت کنند. در حالی که فروشندگان موظفند کالا را با موافقت خریداران، تهیه کنند. بعضی اوقات برای سفارشات یا پروژه های گران قیمت پیش، پرداخت الزامی است. به این ترتیب می توانید از حقوق خود محافظت کرده و اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما قابل اعتماد و در خریدشان جدی هستند.

درخواست پیش پرداخت

توجه داشته باشید

وقتی اولین پیش پرداخت خود را درخواست می کنید، محصولی جدید به نام پیش پرداخت ایجاد می شود. این محصول با سیاست فاکتور مقادیر سفارش شده به عنوان یک محصول خدماتی ثبت می شود. برای یادآوری، شما می توانید هر زمان خواستید این محصول را ویرایش کرده و اصلاح کنید. لطفا توجه داشته باشید که اگر تعداد تحویل داده شده  را به عنوان سیاست فاکتور انتخاب کنید، قادر به ایجاد فاکتور نخواهید بود.


 


هنگامی که سفارش فروش را از مسیر ماژول فروش> سفارش ها> سفارش ها، تأیید می کنید، امکان ایجاد فاکتور برای شما فراهم می شود. اگر بر روی دکمه "ایجاد فاکتور" کلیک کنید، فاکتورها به صورت خودکار در پیش نویس ایجاد می شوند تا بتوانید آنها را قبل از تأیید بررسی کنید.


 برای ایجاد فاکتور، ماژول فروش به شما سه گزینه ارائه می دهد:

  • فاکتور معمولی

  • پیش پرداخت (درصد)

  • پیش پرداخت (مبلغ)

اولین باری که درخواست پیش پرداخت می کنید، می توانید درصد یا مبلغ مشخصی از کل فروش را به انتخاب خود تعیین کرده و حساب درآمد و مالیات مناسب را انتخاب کنید. این تنظیمات برای پیش پرداخت های بعدی مجددا قابل استفاده می باشد.جریان اصلی فروش با استفاده از پیش پرداخت

برای مثال، ما از 20٪ پیش پرداخت محصول با استفاده از تعداد سفارش داده شده به عنوان سیاست صدور فاکتور استفاده خواهیم کرد. هنگامی که بر روی دکمه "ایجاد و مشاهده فاکتور" کلیک کنید، فقط به پیش نویس فاکتور با ذکر پیش پرداخت دسترسی خواهید داشت (همانطور که در زیر مشاهده می کنید).


اکنون می توانید فاکتور پیش نویس را تایید و پرداخت کنید. اما همه ما می دانیم که در سازمانها و شرکتها این جریان بلافاصله اتفاق نمی افتد. در حال حاضر می توانید به سفارش فروش برگردید، در آنجا این امکان را خواهید داشت که با دکمه  "پیش نمایش مشتری"،   مشتری را در سایت به عنوان مشتری مشاهده کنید یا از طریق دکمه  "فاکتورها"   به راحتی به پیش نویس فاکتور قبلی بروید.


در هر صورت، پیش پرداخت در هر دو (سفارش فروش و پیش فاکتور) ذکر خواهد شد.توجه داشته باشید

مراقب باشید که اگر محصول پیش پرداختی را بر اساس  تعداد تحویل داده شده به عنوان سیاست فاکتور انجام می دهید، در صورتحساب مشتری نمی توانید تمام پیش پرداخت ها را کسر کنید. در واقع، شما باید یک محصول را قبل از ایجاد فاکتور نهایی تحویل دهید. اگر چیزی تحویل داده نشده باشد، شما یک یادداشت اعتباری ایجاد می کنید که پیش فاکتور ایجاد شده پس از پیش پرداخت را لغو می کند. برای انجام این کار، برای تأیید تحویل باید  ماژول انبار  را نصب کنید.

در غیر این صورت، می توانید تعداد سفارش تحویل داده شده را به صورت دستی در سفارش فروش وارد کنید.


می توانید سیاست صدور فاکتور محصول مورد نظر را از تب فروش تنظیم کنید:برای تکمیل جریان، هنگامی که مشتری می خواهد مابقی سفارش فروش خود را پرداخت کند، باید فاکتور دیگری ایجاد کنید. یک بار دیگر، شما این حق را دارید که پیش پرداخت دیگری انجام دهید یا تمام پیش پرداخت ها را کسر کنید و پس از آن، مابقی فاکتور را به عنوان یک فاکتور عادی پرداخت کنید.حساب درآمد و مالیات مشتری را اصلاح کنید. در لیست محصولات، محصول پیش پرداخت را جستجو کنید.می توانید آن را ویرایش کنید و در تب اطلاعات عمومی قادر به تغییر مالیات مشتری خواهید بود. اکنون، برای تغییر حساب درآمد، باید برنامه حسابداری را نصب کنید تا امکان مشاهده تب حسابداری در فرم محصول را داشته باشید.