چت آنلاین

گفتگوی زنده با بازدیدکنندگان وب سایت

با قابلیت چت آنلاین odoo شما می توانید یک ارتباط مستقیم با بازدیدکنندگان سایت خود برقرار کنید. یک پنجره ساده برای چت آنلاین در صفحه نمایش بازدیدکنندگان در دسترس خواهد بود و به آنها اجازه خواهد داد با نمایندگان فروش شما در ارتباط باشند.

با این روش شما به آسانی می توانید فرصت های ابتدایی را به فرصت های تجاری بالقوه تبدیل کنید. همچنین قادر به ارائه خدمات به مشتریان خود خواهید بود و به طور کلی، این ابزاری مناسب برای بهبود رضایت مشتری است.

ماژول چت آنلاین دسترسی مستقیم به کانال های شما را فراهم می کند. در آنجا، اپراتورها می توانند به راحتی به گفتگوی دوستانه با بازدید کنندگان بپیوندند. 

Odoo CMS - یک تصویر بزرگ

چت آنلاین را به وب سایت خود اضافه کنید

اگر وب سایت شما با نرم افزار erp اودوو ایجاد شده باشد، چت آنلاین به طور خودکار به آن اضافه می شود. همه چیزهایی که باید انجام شود، رفتن به مسیر وب سایت» پیکربندی» تنظیمات برای انتخاب کانال جهت اتصال به وب سایت است. 

چت آنلاین را به یک وب سایت خارجی اضافه کنید

اگر وب سایت شما با نرم افزار اودوو ایجاد نشده است، به ماژول چت آنلاین بروید و سپس کانال را برای اتصال انتخاب کنید. در آنجا، به سادگی می توانید کد موجود در وب سایت خود را کپی کنید. یک URL خاص که می توانید به مشتریان یا تامین کنندگان آنها برای دسترسی به چت زنده ارسال کنید نیز ارائه می شود.

 

مخفی کردن / نمایش چت آنلاین با توجه به قوانین

قوانین چت آنلاین را می توان در فرم کانال تعریف کرد. به عنوان مثال، می توانید انتخاب کنید که گفتگو را در کشورهایی که با زبان خود صحبت می کنند، نمایش دهید. برعکس، شما قادر به پنهان کردن گفتگو در کشورهایی هستید که محصولات شرکت شما در آنجا فروخته نمی شود. اگر پنجره خودکار popup را انتخاب کنید، می توانید مدت زمان لازم برای نمایش گفتگو را تعیین کنید.

Odoo CMS - یک تصویر بزرگ

آماده سازی پیام های خودکار

در شکل کانال، در بخش گزینه ها، چندین پیام را می توان تایپ کرد تا به طور خودکار در چت نمایش داده شود. این باعث جذب بازدیدکنندگان از طریق چت آنلاین خواهد شد.

Odoo CMS - یک تصویر بزرگ

چت با مشتریان را شروع کنید

برای شروع گفتگو با مشتری، ابتدا مطمئن شوید که کانال در وب سایت شما در حالت «منتشر شده» قرار دارد. برای انجام این کار، منتشر نشده در وب سایت را در گوشه بالای سمت راست فرم کانال انتخاب کنید تا تنظیمات منتشر شده را تغییر دهید. سپس، چت آنلاین بعد از اینکه  اپراتور به کانال پیوست شود شروع می شود.

Odoo CMS - یک تصویر بزرگ

نکته: اگر اپراتوری در دسترس نباشد و یا اگر کانال در وب سایت منتشر نشود، دکمه چت آنلاین به بازدیدکنندگان نمایش داده نمی شود.  

در عمل، مکالمات آغاز شده توسط بازدیدکنندگان در ماژول گفتگو ظاهر می شود و همچنین به عنوان یک پیام مستقیم پاپ آپ ظاهر می شود. بنابراین، سوالات را می توان هر جایی که در Odoo هستید پاسخ دهید. اگر چندین اپراتور مسئول کانال باشند، سیستم، گفتگوها را به صورت تصادفی بین آنها پخش خواهد کرد.


استفاده از کامنت ها

کامنت ها کلیدهای مفید برای تکمیل اقدامات خاص یا برای دسترسی به اطلاعاتی هستند که ممکن است لازم باشند. برای استفاده از این ویژگی، به سادگی کامنت ها را در چت تایپ کنید. اقدامات زیر در دسترس هستند:

/help : یک پیام کمکی نشان می دهد.

/helpdesk : یک تیکت کمک رسانی ایجاد کنید.

/helpdesk_search : جستجو برای یک تیکت کمک رسانی.

/history :پانزده صفحه آخر صفحات بازدید شده را مشاهده کنید. 

/lead : ایجاد سرنخ جدید.

/leave : کانال را ترک کنید


نکته: اگر یک تیکت راهنما از چت ایجاد شود، مکالمه ای که از آن ساخته شد، به طور خودکار به عنوان توضیح تیکت نمایش داده می شود. همین امر باعث ایجاد یک سرنخ (lead) می شود.


ارسال پاسخ های سریع

پاسخ های سریع به شما امکان می دهد جایگزین هایی را به احکام عمومی استفاده کنید. تایپ کردن یک کلمه به جای چندین بار در وقت شما صرفه جویی خواهد کرد. برای اضافه کردن پاسخ های سریع (آماده)، به مسیر چت آنلاین » پیکربندی » پاسخ های سریع بروید و پاسخ ها را تهیه کنید و به همان اندازه که نیاز دارید ایجاد کنید. سپس، برای استفاده از آنها در یک گفتگو، به سادگی با تایپ ":" و سپس میانبر مورد نظر خود را تایپ کنید.

Odoo CMS - یک تصویر بزرگ

شما در حال حاضر تمام ابزار مورد نیاز برای گفتگو با بازدید کنندگان وب سایت خود را در اختیار دارید، لذت ببرید!