مدیریت   فرصت‌های از دست رفته

در حالی که با فرصت‌های خود کار می‌کنید؛ ممکن است بعضی از آن‌ها را از دست بدهید. شما می‌خواهید به دنبال دلایل از دست دادن آن‌ها باشید و اینکه چگونه اودوو می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید آن‌ها را در آینده   "بازیابی"   کنید.

علامت گذاری یک سرنخ به عنوان فرصت از دست رفته

از طریق  ماژول CRM> فروش> فرصت‌های من، به فرصت‌های خود بروید و فرصت مورد نظر را انتخاب نمایید، سپس بر روی دکمه  "درج در لیست باخت ها"  کلیک کنید،   پس از آن می‌توانید یک دلیل برای از دست دادن سرنخ انتخاب کرده، یا با کلیک بر روی  "ایجاد و ویرایش" ،  یک دلیل باخت جدید  ایجاد کنید.

 علامت گذاری یک سرنخ به عنوان فرصت از دست رفته


بعد از انتخاب دلیل خود، بر روی دکمه  "ارسال"  کلیک کنید، مشاهده خواهید کرد که یک برچسب قرمز با عنوان  "باخته"  در فرم ظاهر خواهد شد:

برای برگرداندن فرصت از وضعیت " باخته " می‌توانید بر روی دکمه  "بازگردانی"  کلیک کنید.


مدیریت   و ایجاد دلایل باخت

به  ماژول CRM> پیکربندی>  دلایل باخت  بروید و برای ایجاد دلیل جدید، بر روی دکمه  "ایجاد"  کلیک کنید:

 مدیریت و ایجاد دلایل باخت
دلیل خود را در کادر نوشته و برای ذخیره آن، بر روی دکمه  "ذخیره"  کلیک کنید:

 

بازیابی فرصت‌های از دست رفته

برای بازیابی فرصت‌های از دست رفته و انجام اقدامات لازم بر روی آن‌ها (ارسال یک ایمیل، برقراری تماس بازخورد، و غیره)،  فیلتر " باخته"  را در نوار جستجو انتخاب کنید.

بازیابی فرصت های از دست رفته

اکنون تمام فرصت‌های از دست رفته را مشاهده خواهید کرد. برای اصلاح بیشتر، شما می‌توانید با اضافه کردن فیلتر  "دلیل باخت" ، نتایج جستجوی دقیق‌تری داشته باشید، به عنوان مثال؛ جستجو با فیلتر "گران قیمت".


بازگردانی فرصت‌های از دست رفته

از قسمت نحوه نمایش فعالیت‌ها یا وظایف (کانبان) با فیلتر کردن  "باخته" ، می‌توانید هر فرصتی را که مایلید انتخاب کنید و مثل همیشه بر روی آن کار کنید. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی گزینه " بازگردانی" ، آن را بازگردانی کرده و   با کلیک بر روی  "آرشیو شده" ، فرصت‌ها را دوباره به جریان بیندازید .

 بازگردانی فرصت های از دست رفته

همچنین اگر بر روی "بایگانی" کلیک کنید، می‌توانید فرصت را بایگانی کنید.