Document topics

با استفاده از ماژول چت آنلاین ، کاربران می توانند با بازدید کنندگان وب سایت تماس مستقیم داشته باشند. یک جعبه گفتگو ساده در صفحه به شما کمک می کند تا خیلی راحت با نمایندگان فروش در تماس باشید، و همه فرصت ها را به فرصت های بالقوه تجاری، در کمترین زمان تبدیل کنید. همچنین چت آنلاین اودوو شما را قادر می سازد تا در زمان آنلاین مستقیماً با مشتری خود صحبت کنید.

ابتدا ماژول چت آنلاین را از برنامه های اودوو نصب کنید.


به محض ورود به برنامه، کانالهای چت های آنلاین از قبل ایجاد شده را مشاهده خواهید کرد. با این حال، برای ایجاد چت آنلاین جدید،روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید.با کلیک روی دکمه "ایجاد"، مانند تصویر زیر به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد:تب اپراتورها

در این فرم، می توانید نام چت آنلاین را وارد کنید، همچنین با کلیک بر روی دکمه "افزودن" در تب اپراتورها، می توانید اپراتورهای دیگری در کانال اضافه کنید.آماده کردن پیام های خودکار

اگر به قسمت گزینه ها در فرم کانال بروید، می توانید چندین پیام تنظیم کنید. این پیام ها به طور خودکار در چت ظاهر می شوند و بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند تا از طریق چت آنلاین با شما ارتباط برقرار کنند.


در بخش گزینه ها، می توانید پیام های زیر را سفارشی سازی کنید:

  • متن دکمه: متن پیش فرض نمایش داده شده بر روی دکمه پشتیبانی گفتگوی آنلاین.

  • پیام خوش آمدگویی: این یک پیام خودکار "خوش آمدگویی" است که بازدیدکنندگان هنگام آغاز مکالمه جدید مشاهده خواهند کرد.

  • نگهدارنده مکان ورودی گفتگو: متنی که کاربر برای شروع گفتگو دعوت می کند.قوانین کانال

در فرم کانال، می توانید قوانینی را برای چت آنلاین تعریف کنید. به عنوان مثال، شما می توانید چت را در کشورهایی که شما دانش زبان برای صحبت کردن دارید، نمایش دهید و یا برعکس، می توانید چت ها را در کشورهایی که از زبان آنها آگاه نیستید یا جایی که شرکت شما در آنجا فروشی نمی کند، مخفی کنید.


 

گفتگو با مشتریان

برای شروع مکالمه با مشتری خود، ابتدا کانال را در وب سایت منتشر کنید. برای این کار روی گزینه "برو به وب سایت" که در گوشه سمت چپ بالای فرم کانال شما قرار دارد، کلیک کنید. با کلیک روی آن، مانند تصویر زیر به صفحه وب هدایت خواهید شد:برای تغییر تنظیمات به حالت "منتشر شده"، روی دکمه "منتشر نشده" در بالا سمت چپ کلیک کنید.

به محض اینکه اپراتورها به کانال بپیوندند، چت آنلاین آغاز خواهد شد. همچنین مکالمات بازدیدکنندگان در ماژول بحث و گفتگو، به عنوان پیام های مستقیم برای شما ظاهر خواهند شد.پاسخ های آماده

پاسخ های آماده شما را قادر می سازد تا جملات متداولی که اغلب استفاده می کنید را جایگزین کنید. نوشتن یک کلمه به جای چند کلمه در وقت شما صرفه جویی خواهد کرد.


برای افزودن پاسخ های آماده، به ماژول چت آنلاین> پیکربندی> پاسخ های آماده بروید و بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید، می توانید به تعداد مورد نیاز پاسخ های آماده ایجاد کنید.


برای استفاده از پاسخ های آماده، به سادگی  فیلدهای "میانبر" و "جایگزینی" را پر کنید.استفاده از کامنت ها

کامنت ها کلیدهای مفید برای تکمیل اقدامات خاص یا برای دسترسی به اطلاعاتی هستند که ممکن است لازم باشند. برای استفاده از این ویژگی، به سادگی کامنت ها را در چت تایپ کنید. اقدامات زیر در دسترس هستند:

  • /help: یک پیام راهنما نشان می دهد.

  • /helpdesk: ایجاد یک تیکت پشتیبانی

  • /helpdesk_search: جستجو برای یک تیکت پشتیبانی.

  • /history: پانزده صفحه اخیرا مشاهده شده را نشان می دهد.

  • /lead: ایجاد سرنخ جدید.

  • /leave: کانال را ترک کنید.


توجه داشته باشید:

برای تیکت های سامانه پشتیبانی: مطمئن شوید که ماژول بر روی پایگاه داده شما نصب شده است و در مسیر ماژول سامانه پشنیبانی> پیکربندی> تیم های پشتیبانی> کانال ها، گزینه "گفتگوی آنلاین" فعال باشد.برای سرنخ ها: ماژول CRM باید بر روی پایگاه داده شما نصب شود.

اگر یک تیکت سامانه پشتیبانی از طریق چت ایجاد شود، مکالمه ای که در آن رخ داده است، به طور خودکار به عنوان توضیح تیکت نمایش داده خواهد شد. همین امر باعث ایجاد یک سرنخ (lead) می شود.