چند اشتباه رایج هنگام ایجاد فرم ثبت نام در لیست ایمیل

روش های متفاوتی وجود دارد تا بتوانید از طریق آن ها افراد را در لیست ایمیل خود مشترک کنید. اشتباهات رایجی وجود دارد که بازاریابان در استراتژی ایجاد لیست ایمیل خود مرتکب می شوند و بهتر است بدانید که تنها انجام یکی از آن ها می تواند برای از بین بردن مشترکان بالقوه شما کافی باشد.

روش های متفاوتی وجود دارد تا بتوانید از طریق آن ها افراد را در لیست ایمیل خود مشترک کنید. اشتباهات رایجی وجود دارد که بازاریابان در استراتژی ایجاد لیست ایمیل خود مرتکب می شوند و بهتر است بدانید که تنها انجام یکی از آن ها می تواند برای از بین بردن مشترکان بالقوه شما کافی باشد. در این متن، ما می خواهیم در مورد ۶ اشتباه متداول که بازاریابان هنگام ایجاد لیست ایمیل خود با فرم های اشتراک ایمیل در سایت مرتکب می شوند، صحبت کنیم:

۶ اشتباه رایج در ایجاد فرم ثبت نام خبرنامه ایمیل


۱) زمانبندی نامناسب برای ارسال فرم ثبت نام 

یکی از اشتباهاتی که ممکن است هنگام تنظیم فرم ثبت نام از طریق ایمیل انجام دهید، نمایش دادن آن ها در زمان نامناسب است. تصور کنید، شما به تازگی لینک یک مقاله عالی را پیدا کرده اید که می تواند به همه سوالات شما پاسخ دهد (یا حتی ممکن است فقط یک پست بازاریابی جالب باشد). شما برروی آن کلیک می کنید، اما به جای مقاله با فرم ثبت نام ایمیل مواجه می شوید. در این مرحله، ممکن است آنقدر ناامید شوید که فراموش کنید چرا در مرحله اول حتی به سایت آمده اید یا به احتمال زیاد، سایت اعتبار قابل توجهی را از جانب شما از دست می دهد. چرا که آن ها حتی قبل از دیدن محتوای خود، از شما آدرس ایمیل تان را درخواست می کنند. اگر  واقعاً می خواهید لیست خود را گسترش دهید، استفاده از این نوع فرم های اشتراکی، کاملا بی معنی اند و هیچ فایده ای ندارند.

پس برای جلوگیری از این مشکل، توجه داشته باشید:

کاربران هنگام ورود به سایت شما، هیچ دیدگاه مثبت یا منفی از شما ندارند. تک تک موارد موجود در سایت شما می توانند این دید مثبت یا منفی را در آن ها ایجاد کند. برای اینکه فردی به مشترک شما تبدیل شود، نظر او نسبت به شما باید مثبت باقی بماند، در غیر این صورت علاقه وی برای مشترک شدن در لیست شما بسیار کم خواهد شد. بنابراین، خواننده اگر به سایت شما برود و اولین چیزی که مشاهده کند فرم ثبت نام ایمیل فروشنده شما باشد، نه تنها قصد ثبت نام در خبرنامه شما را نخواهد داشت، بلکه ممکن است حتی به خواندن پست اصلی هم ادامه ندهد. در نتیجه قبل از اینکه بخواهند مشترک شوند، به خوانندگان خود فرصت دهید تا در واقع محتوای شما را بخوانند و ارزشی را که ارائه می دهید مشاهده کنند. بعد از اینکه آن ها ارزش محتوای شما را دیدند، احتمال اشتراک آن ها بسیار بیشتر خواهد بود.

۲) CTA های زیاد موجود در سایت شما

CTA

  هنگام ایجاد CTA برای وب سایت خود، یافتن تعادلی که مشتریان شما را تحت فشار قرار ندهد، از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین راه برای این کار این است که اهداف مشخصی برای CTA خود داشته باشید و نگذارید تا بیش از حد با یکدیگر تداخل داشته باشند. اگر شما همزمان فرم اشتراک برای محتوای ورودی، اسلایدی برای ثبت نام در خبرنامه و pop-up (پاپ آپ) عمومی برای هدایت کاربران به سایت اصلی خود در یک صفحه دارید، با نارضایتی خوانندگان مواجه خواهید شد. بد نیست برخی از CTA ها را که لینکی به سایر مطالب یا سایت اصلی شما دارند را همراه با pop-up فرم اشتراک ایمیل ارسال کنید، اما همواره سعی کنید تعادل را حفظ کنید.

این مشکل تنها به رعایت اعتدال نیاز دارد:

صفحه خود را بیش از حد با CTA های اضافی که همه برای انجام یک کار طراحی شده اند، بارگذاری نکنید. حتی اگر اهداف متفاوتی دارند، اطمینان حاصل کنید که CTA ها به اندازه کافی از هم پراکنده شده اند تا از ایجاد اختلال در آنها جلوگیری کند. همچنین می توانید:

  •     ترکیبی مناسب از CTA را پیدا کنید که کاربران را در صفحه نگه دارد و اشتراک ها را به حداکثر برساند. این کار را می توان از طریق تست A / B انجام داد، یا می توانید ترکیب های متفاوت را امتحان کنید تا زمانی که مناسب ترین آن ها را پیدا کنید.

  •     خوانندگان خود را با چندین فراخوان CTA مختلف که دارای فرم ثبت نام از طریق ایمیل هستند، گیج نکنید. این ممکن است به خواننده این تصور را بدهد که بسته به فرم پر شده در لیست های مختلف ایمیل ثبت نام می کند (مگر اینکه واقعاً درست باشد، در این صورت باید این موضوع را کاملاً واضح بیان کنید)

  •     اهداف CTA های خود را متنوع کنید. می توانید لینک هایی داشته باشید که خوانندگان را به سمت محتوای مربوطه یا صفحات مورد نظر هدایت می کنند، اما اجازه ندهید ارزش محتوای صفحه را کاهش دهند.

۳) عدم ایجاد یک CTA که بلافاصله خوانندگان را به محتوای صفحه موردنظرشان انتقال دهد

CTA

  علاوه بر فراخوان بسیار زیاد، بسیاری از سایت ها فرم های اشتراک را با پیام هایی که ارتباطی با محتوای صفحه ندارند، به نمایش می گذارند، که اشتباه بزرگی محسوب می شود. معمولاً، این کار برای وب سایت هایی که محتوای آن ها چندین موضوع مختلف را نشان می دهد، اعمال می شود. بسیاری از سایت ها یک CTA مشترک برای فرم ثبت نام ایجاد می کنند که بدون توجه به محتوا در هر صفحه ظاهر می شود. اگرچه ممکن است این پیشنهادهای غیرمرتبط یا CTA ها، برخی خوانندگان را مجبور به ثبت نام کند، اما مطمئن باشید این کار بهترین استراتژی برای جذب مشترکان جدید نیست. 

در عوض دقت کنید :

اگر وبلاگ شما حاوی مطالب مختلفی است، حتماً پیام های متناسب با فرم ثبت نام از طریق ایمیل را بخش بندی کنید تا با دسته های مورد بحث در محتوا مرتبط باشد. به عنوان مثال: به جای گفتن “آخرین اخبار بازاریابی” برای فراخوان  پستی درباره نرم افزار اتوماسیون بازاریابی، آن را مجدد با عنوانی مانند “دریافت آخرین نکات و اطلاعات مربوط به اتوماسیون بازاریابی” به موضوع  پست ربط بدهید. با انجام این کار، شما نشان می دهید که خبرنامه شما گسترش دهنده محتوایی است که خواننده قبلاً به آن علاقه داشته است.

۴) ارائه ارزش های نادرست با ثبت نام در خبرنامه ایمیل شما

خبرنامه ایمیل

اشتباه رایج دیگر این است که فقط پیشنهادهای کلی را در CTA فرم های اشتراک ایمیل خود قرار می دهید. اگر تمام CTA های شما از افراد برای ثبت نام در خبرنامه شما، درخواست های عمومی هستند، مانند: “با عضویت در خبرنامه ما به 1000خواننده دیگر بپیوندید” ، نتیجه مطلوبی از آن نخواهید گرفت. در عوض اشتراک آدرس ایمیل، خوانندگان می خواهند چیزی را دریافت کنند که واقعاً مفید و ارزشمند باشد. بدون یک پیشنهاد ارزشمند، کار سختی خواهد بود تا مردم ترغیب شوند در لیست شما ثبت نام کنند.

 هر چقدر بتوانید پیشنهاد خود را جذاب تر کنید، نتایج بهتری خواهید داشت:

در حقیقت، ارائه یک منبع واقعی (مانند کتاب الکترونیکی) می تواند نرخ تبدیل فرم های ثبت نام از طریق ایمیل را 100٪ افزایش دهد.حتی اگر این یک محتوای ورودی نیست، باید سعی کنید ارزشی که کاربران از اشتراک در خبرنامه شما دریافت می کنند را به روشنی بیان کنید. به عنوان مثال، “در خبرنامه ماهانه بازاریابی ما با محتوایی که به شما کمک می کند شغل خود را به مرحله بالاتر برسانید ثبت نام کنید!” بنابراین، در صورت امکان، پیشنهاد خود را جذاب تر و ارزش پیشنهادی خود را روشن نگه دارید.

۵) درخواست اطلاعات بیش از حد برای عضویت در خبرنامه خود

عضویت در خبرنامه

اکثر کاربران دوست ندارند اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارند. این امر یا به دلیل حریم خصوصی است، یا در غیراین صورت فقط به دلیل تنبلی در پر کردن فرم های مختلف در یک وب سایت است. به هر دلیلی که باشد، اشتباه بزرگی است که بسیاری از سایت ها برای عضویت در وبلاگ خود، اطلاعات زیادی را از خوانندگان درخواست می کنند.

این به شدت احتمال اینکه کسی بخواهد تمام موارد را برای تکمیل مراحل اشتراکی طی کند را کاهش می دهد. بنابراین، باید تمام تلاش خود را بکنید تا از کند کردن روند اشتراک دور بمانید.  بخش های متفاوت فرم را در CTA اشتراک ایمیل خود به حداقل برسانید. از خود بپرسید، “من قبل از ورود به سیستم باید چه چیزهایی را در مورد خوانندگانم بدانم؟” معمولاً این فقط یک آدرس ایمیل است (و شاید نام کوچک آن ها برای ارجاع در سلام ایمیل).

۶) استفاده از یک طرح رنگی نامناسب


رنگ ها بیشتر از آنچه شما فکر می کنید می توانند روی مردم تأثیر بگذارند.  رنگ های مختلف با احساسات مختلفی همراه هستند و این احساسات می توانند تأثیر مستقیمی بر نحوه رفتار افراد داشته باشند. رنگ ها همچنین می توانند ارتباط قوی با نام تجاری شما ایجاد کنند. استفاده از یک طرح رنگی که با مارک شما سازگار یا مکمل نباشد، می تواند تأثیر منفی بر تصور کسب و کار شما داشته باشد. این کار کاربران را از عضویت در خبرنامه شما دور می کند.  نسبت به استفاده از رنگ ها در فرم خود بی توجه نباشید. هر انتخابی که داشته باشید می تواند در تصمیمات خوانندگان شما تأثیر بگذارد. رنگ های موجود در فرم اشتراک شما CTA نباید باعث حواس پرتی شود. از رنگ برای برجسته کردن دقیقاً کاری که می خواهید خواننده انجام دهد استفاده کنید، مانند:

  •     برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

  •     آدرس ایمیل خود را وارد کنید

  •     ادامه مطلب

در صورت استفاده صحیح، رنگ می تواند ابزاری قدرتمند باشد که نرخ تبدیل CTA شما را افزایش دهد.

در پایان…

اکنون که ایده بهتری از برخی مواردی که هنگام اجرای استراتژی ایجاد لیست در سایت باید از آن ها اجتناب کنید، دارید، می توانید CTA خود را برای بهترین نتیجه ممکن بهینه کنید.

عنوان محصولات

اسنیپت محصولات برتر شما در اینجا نمایش داده می شود ... این پیام نمایش داده می شود زیرا شما هم آپشن فیلتر و تمپلیت را تنظیم نکرده اید.

مشاوره

این فرصت را دارید که از مشاوره رایگان تسهیل گستر استفاده نمائید.
چند اشتباه رایج هنگام ایجاد فرم ثبت نام در لیست ایمیل
تسهیل گستر, بابک شعبانی 27 شهریور 1401
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی
ورود | ثبت نام افزودن نظر


مواردی که باید در footer ایمیل خود رعایت کنید!
متاسفانه footer ایمیل به ندرت در معرض توجه قرار می گیرد و علت آن هم، صرف زمان بسیار زیاد بر روی محتوای متن ایمیل و موضوع اصلی آن است.
ارتباط با ما +
چت آنلاین
تماس با ما
دفتر تبریز: 041-51288000
دفتر تهران: 021-91012569
درخواست مشاوره و یا دمو