تاثیر مهم نگارش در افزایش فروش وب سایت ها
یک وب سایت حرفه ای بخش مهمی از توسعه یک کسب و کار سودمند در اینترنت است.
یک وب سایت حرفه ای بخش مهمی از توسعه یک کسب و کار سودمند در اینترنت است. هرچند که نوع نگارش نیز از اهمیت خاصی برخوردار است اما به هر حال هر کدام نقش مهمی را در موفقیت شما خواهند داشت.

کلید نگارش موثر به سادگی یادگیری چگونگی نوشتن کلمات ترغیب آمیز به خصوص نوشتن برای مشتریان بالقوه است. شما باید نیازهای آنها را درک کنید و مطلب خود را با اشتیاق و هیجان و مفید بنویسید. با نوشته هایی که هیجان آمیز باشند و بر فواید محصولات شما تاکید داشته باشدبه مشتریان خود دقیقاً بگویید چه نفعی در کالای شما برای آنها وجود دارد.

در هنگام نوشتن مطالب سایت می توانید از نکات زیر بهره گیرید.

A- Attention - جلب توجه کردن: از تیتر های قوی برای جلب توجه استفاده کنید.

I- Interest - علاقمند کردن: حس کنجکاوی و علاقمندی مردم را تحریک کنید.

 D-(Detail) - شرح دادن: جزئیات دقیقی از محصولات و خدمات خود را ارائه کنید.

(Action عمل کردن: دعوت به اقدام و عمل

وقتی شما شروع به نگارش سایت خود می کنید. متن شما باید به رنگ سیاه و با قلمی خوانا در پس زمینه ای روشن نوشته شود. از کاربرد قلم های تفننی و یا پس زمینه هایی که خواندن متن را دشوار می سازد خودداری کنید.

یک راه عالی برای نوشتن نسخه سایت و دست یافتن به منافع جدید استفاده از استراتژی پرسش از خود است. بعد از نوشتن هر جمله به خودتان بگویید خوب حالا چه؟ و سپس به دقت آن را پاسخ دهید.

مثال:

کامپیوتر های الف سرعت بالایی دارند.(حالا چه؟) آنها می توانند اطلاعات را سریع تر از سایر کامپیوترهای بازار مورد پردازش قرار دهند.(حالا چه؟)برنامه های شما سریعاً اجرا خواهند شد.(حالا چه؟) زمان های با ارزش شما را حفظ خواهد کرد و از عمر بالایی برخوردار خواهد بود.

عناوین

مهم ترین بخش در نوشتن مطالب سایت سرصفحه می باشد. اگر سرصفحه های شما در یک لجظه توجه مشتریان بالقوه را جلب نمی کنند و آنها را تهییج نمی کند اتکا و استفاده  آنها بی فایده خواهد بود.

به عبارت دیگر برای نوشتن تیتر های موثر شما باید یاد بگیرید که چگونه از کلمات خاصی برای رسیدن به پاسخ مناسب استفاده کنید.

قبل از نوشتن تیترها شما باید در ابتدا کمی درباره عوامل انگیزشی انسان آگهی داشته باشید. بر طبق نظریه روانشناس معروف مازلو رفتارهای انسان همیشه نتیجه یک یا چند مورد از نیازهای اساسی اوست. او این نیاز ها را به ترتیب در قالب سلسله مراتب نیازهای بشر طبقه بندی کرده است.

او بر این اعتقاد است که تا وقتی انسان با نیاز های کم اهمیت مواجه باشد تمایلی برای داشتن نیازهای پر اهمیت نخواهد داشت. در پایین پنج عامل ایجاد انگیزه در انسان آمده است که در ابتدا با نیازهای اساسی شروع می شود و با نیازهای مهمتر ادامه می یابد.

نیازهای فیزیولوزیکی: نیازهای اساسی در این سطح شامل آب، غذا، سرپناه، لباس و رابطه جنسی است.

نیاز به امنیت: انسان به امنیت جانی، مالی و روحی نیاز دارد.

نیاز به روابط اجتماعی: انسان نیاز به عشق، مهربانی، مصاحبت و پذیرش در جامعه دارد.

نیاز به داشتن اعتبار: انسان نیاز به موفقیت، شناخته شدن، توجه و احترام دارد.

نیاز به بروز و اظهار وجود: انسان نیاز دارد تا بتواند تمام پتانسیل های خود را به منصه ظهور بگذارد.

وقتی شما از نیازهای اساسی انسان آگاه باشید می توانید این نیاز ها را در نوشته های خود وارد کنید. یک تیتر عالی برای شور و هیجانی که در مشتری بالقوه وجود دارد جذاب خواهد بود. شما باید نیازها، خواستها و تمایلات آنها را درک کنید و تیترهای خود را هیجان آمیز و بر طبق احسسات آنها بنویسید.

مقدمه:

درست مثل تیترها که از اهمیت خاصی در نوشتن صفحات وب برخوردار هستند اولین پاراگراف نیز اهمیت دارد. مطالعات نشان می دهد که اگر تیتر باعث جلب توجه مشتریان بالقوه شما می شود شما می توانید این توجه را توسط پاراگراف اول متن تداوم ببخشید و آنها را به خواندن  سایر مطالب ترغیب کنید.

پاراگراف اول باید به روشنی منافعی را که در کل متن وجود خواهد داشت. مشخص کردن یک مشکل و ترویج محصولات و خدمات در قالب یک راه حل.

تیترهای فرعی

تیترهای فرعی اساساً تیترهای کوچکی هستند که برای شکستن قالب متن های شما به کار می روند. همچنین مطالب مهم و برجسته درون پاراگرافها  را به خوانندگان ارائه می کنند.

به تعداد کافی از تیترهای فرعی در متن استفاده کنید تا در صورتی که خواننده وقت و حوصله کافی برای خواندن تمام مطلب را نداشت به آسانی از محتوای اصلی موضوع سر در بیاورد.

کاهش خطرپذیری

شما باید با ضمانت استرداد کل پول در صورت عدم تمایل اطمینان خاطر مشتریان خود را جلب کنید و ریسکی را متوجه آنها نکنید. به علاوه محدوده زمانی خاصی را تعیین کنید تا بتوانند از نسخه ها آزمایشی محصولات شما استفاده کنند.این کار اطمینان مشتریان بالقوه شما را موجب  می شود و به آسانی در ذهن آنها باقی خواهد ماند.

دعوت به فعالیت

وقتی که مشتریان بالقوه متن مورد نظر را خواندند شما باید آنها را به صفحات سفارش هدایت کنید.

ارائه تاییدیه

ارائه تاییده ها ی کاری راه مناسبی برای جلب اطمینان بازدیدکنندگان است. تاییدیه های خود را در پیام های فروش خود قرار دهید. هرگز بازدید کننده ها را مجبور نکنید تا برای دیدن تاییدیه های شما بر روی صفحه دیگری کلیلک کنند. با این کار می توانید مطمئن شوید آنها تاییدیه ها را خواهند خواند.

مطالب طولانی را در قالب مطالب کوتاه در آورید

این یک حقیقت است که متن های طولانی تر زمینه فروش بیشتری را فراهم می کنند.هر چند که برخی از بازدیدکنندگان متن های کوتاه تر را ترجیح می دهند. شما می توانید هر دو این موارد را برای بازدیدکنندگانتان فراهم کنید.برای آنهایی که نامه های کوتاه را ترجیح می دهند موقعیتی را ایجاد کنید تا بواسطه آن پیش از اتمام متن به صفحه سفارش هدایت شوند.

سعی کنید تمام نامه ها فروش خود را در یک صفحه قرار دهید تا بدینوسیله بازدیدکننده مجبور به کلیک های زیاد نشود چرا که با هر کلیک اضافی شما درصدی از مشتریان بالقوه خود را از دست خواهید داد.

کلمات شما باید به صورت یکپارچه در کنار هم قرار بگیرند. هر کلمه، جمله و عنوانی باید دارای هدف خاصی برای هدایت مشتریان بالقوه شما به صفحه ثبت سفارش داشته باشد.
شما می توانید با رعایت تمامی نکات ذکر شده یک محتوا مناسب جهت بالا بردن سئو ی سایت خود بسازید.

کسب و کار شما را درست الکترونیکی می کنیم

بومی سازی و پشتیبانی Odoo ERP در ایران
 
تاثیر مهم نگارش در افزایش فروش وب سایت ها
تسهیل گستر 27 خرداد 1388
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی

نسخه بومی سازی شده در پاسخ به نیاز کسب و کارهای ایرانی با پشتیبانی تسهیل گستر
همه نرم افزارهای مدیریت موفق کسب و کار بصورت یکپارچه

ورود | ثبت نام افزودن نظر
35 اشتباه در وب سایت که باعث نابودی کسب و کار شما خواهد شد