عوامل موثر در افزایش ترافیک سایت

چطور ترافیک سایت خود را افزایش دهیم؟ این سؤالی است که بسیاری از کسب و کارها از کارشناسان طراحی سایت می پرسند. در واقع، افزایش ترافیک سایت بسیار مهم می باشد، اما نکته مهم تر آن است که وب سایتی طراحی کنید که بازدیدکنندگان را در صفحات سایت شما بیشتر نگه دارد.

در این مقاله قصد داریم که نکات مهمی در طراحی سایت را به شما آموزش دهیم که باعث می شود سایت شما جذاب تر به نظر برسد. بدین ترتیب نه تنها بسیاری از افراد را جذب خواهد کرد، بلکه آن ها را تشویق به گذراندن زمان بیشتری در صفحات وب سایت می کند.

 

نکات کلیدی افزایش ترافیک سایت

 

1) انتخاب صحیح رنگ ها

انتخاب رنگ ها باید با دقت بسیاری انجام گیرد. اگر می خواهید لوگوی شرکت خود را در سایت قرار دهید، رنگ هایی را انتخاب کنید که با آن ها همخوانی داشته باشد. از انتخاب رنگ های جیغ و یا بیش از حد کمرنگ پرهیز کنید. در طراحی سایت خود، چند رنگی که مکمل یکدیگر هستند را انتخاب کرده و از آن ها استفاده نمایید و هرگز رنگ صفحات مختلف را تغییر ندهید.

 

رایج ترین طرح های رنگی عبارتند از:

 

    زرد، قرمز و سفید

    آبی و سفید

    قرمز، خاکستری و سفید

    آبی، نارنجی و سفید

    زرد، خاکستری و سفید

 

همیشه سعی کنید در طراحی سایت خود، رنگ هایی را انتخاب کنید که مطلوب بازدیدکنندگان باشد و آن ها را جذب کند.

 

2) پشت زمینه صفحه

ترکیب رنگ های داخل وب سایت خود را به گونه ای انتخاب کنید که بازدیدکنندگان بتوانند متن های داخل سایت را به راحتی بخوانند. از خوانا بودن لینک های داخل صفحه نیز مطمئن باشید، چه قبل از بازدید آن ها و چه بعد از آن. غالباً در طراحی سایت ها، رنگ پیش فرض و از قبل تعیین شده لینک ها، آبی (قبل از بازدید)، و بنفش (بعد از بازدید) می باشد؛ سعی کنید که این رنگ ها را تغییر ندهید.

اگر رنگ پشت زمینه تیره است، رنگ متون را روشن، و اگر رنگ پشت زمینه روشن است متون را تیره رنگ انتخاب کنید تا به راحتی خوانده شود.

 

3) لود شدن صفحه

اگر وب سایت شما زمانی بیش از یک دقیقه طول بکشد تا لود شود و محتوای ارزشمندی، پشت این زمان با ارزش پنهان نباشد، حتماً بازدیدکنندگان از سایت شما خارج شده و دیگر به آن باز نخواهند گشت. از گرافیک های بسیار سنگین، مثل استفاده بیش از حد از فلش در طراحی سایت خود خود داری کنید، زیرا عناصری از این قبیل باعث افزایش زمان لود شدن صفحه می شود.

یک وب سایت خوب، باید برای لود شدن صفحات خود، کمترین زمان ممکن را اختیار کند.

 

4) سایز مناسب صفحه

صفحات یک وب سایت با پیکسل اندازه گیری می شوند. در واقع پیکسل، واحد اندازه گیری صفحه می باشد. انتخاب اندازه صفحات کاملاً به شما بستگی دارد، اما چند مؤلفه مهم در انتخاب آن اهمیت دارد. اول این که سایت خود را در ابعادی طراحی کنید که بهتر و مناسب تر به تصویر کشیده شده و محتوای شما را برای بازدیدکنندگان به خوبی به نمایش درآورد. دوم اینکه ابعادی را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید که در هر دستگاهی با هر ابعادی از صفحه نمایش، مناسب به نمایش در آید. مثل گوشی های هوشمند و تبلت ها که امروزه بسیار رایج شده اند.

 

5) لوگو

برای این که وب سایت شما راحت تر شناسایی شود، لوگوی ساده ای را طراحی کنید. یک نوار مسیریابی در هد بالایی سایت قرار داده و یک صفحه "درباره ما" نیز طراحی کنید که منحصر به فرد بودن وب سایت شما را توصیف کند. این نکته در طراحی سایت بر روی بازدیدکنندگان شما تأثیر گذاشته و باعث می شود تا آنها وب سایت شما را به یاد داشته باشند.

 

6) گرافیک

شما باید در طراحی مناسب صفحات خود بسیار دقت کنید و طرحی را انتخاب کنید که بازدیدکنندگان را از کسب و کار شما آگاه کند و درباره زمینه کاریتان به آن ها توضیح دهد. طراحی سایت مناسب که با بازدیدکنندگان به خوبی ارتباط برقرار می کند، می تواند سبب افزایش ترافیک سایت شما گردد.

با رعایت نکات بالا در طراحی سایت می توانید مشکلات بهینه سازی سایت و ترافیک وب سایت خود را برطرف کنید و شاهد نتایج مثبت آن باشید. این موارد نکاتی هستند که در چند سال گذشته مشاهده شده که بسیاری از کاربران اینترنت و بازدیدکنندگان وب سایت در طراحی سایت، به آن ها اهمیت می دهند. پس باید سایت خود را برای بازدیدکنندگان و بازار هدفتان طراحی کنید تا رضایت آن ها را جلب کرده و کسب و کار خود را معتبر سازید. شرکت تسهیل گستر با چندین سال سابقه در زمینه طراحی سایت در تبریز  و کل کشور سعی در رعایت تمام نکات فوق داشته است، به همین دلیل توانسته است بهترین سایت را از لحاظ گرفیک بالا و کیفیت خوب طراحی کند.

 

کسب و کار شما را درست الکترونیکی می کنیم

بومی سازی و پشتیبانی Odoo ERP در ایران
 
عوامل موثر در افزایش ترافیک سایت
تسهیل گستر 30 مرداد 1397
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی

نسخه بومی سازی شده در پاسخ به نیاز کسب و کارهای ایرانی با پشتیبانی تسهیل گستر
همه نرم افزارهای مدیریت موفق کسب و کار بصورت یکپارچه

ورود | ثبت نام افزودن نظر
اهمیت محتوای خوب در طراحی سایت