راهنما

خوش آمدید!

این تالار گفتگو در خصوص محصولات و خدمات تسهیل گستر و نرم افزار سازمان یار ( قدرت گرفته از Odoo ERP ) ایجاد شده است.

سوال بپرسید و به بحث و گفتگو بپردازید، مطالب و ایده های خود را به اشتراک بگذارید، پروفایل حرفه ای خود را ایجاد کنید، به دغدغه های مطرح شده در کیفی ترین شکل ممکن پاسخ دهید و شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید.

0

راهنمایی در مورد حاشیه سود در ماژول حسابداری

تصویر پروفایل
انصراف
1 پاسخ
1
تصویر پروفایل
محسن غفاری
بهترین پاسخ

برای بدست آوردن حاشیه سود محصولات مختلف در ماژول حسابداری در بخش گزارش‌ها (حاشیه سود محصول) ابتدا برای محصول مورد نظر در بخش محصولات باید بهای تمام شده انتخاب کنیم.


حاشیه سود برای محصول مورد نظر زمانی درست نمایش می‌دهد که برای این محصول هم سند خرید هم سند فروش خورده باشد.

بعد برای گرفتن حاشیه سود محصول از ماژول حسابداری (در قسمت گزارش‌ها در بالای صفحه گزینه حاشیه سود محصول را انتخاب می‌کنیم).


صفحه‌ای باز می‌شود که می‌توان بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کرده و همچنین وضعیت فاکتور اعم از (پرداخت شده، باز و پرداخت شده، پیش‌نویس) را انتخاب کنیم.


بعد صفحه باز شده شامل نام محصول و تعداد فروش، تعداد خریداری شده، بهای تمام شده کل محصول و همچنین قیمت کل فروش و حاشیه سود می‌باشد (حاشیه سود مبلغی می‌باشد که فروشنده از فروش خود از این محصول سود کرده است).


اگر بر روی محصول مورد نظر در این بخش کلیک کنیم وارد صفحه‌ای می‌شویم که دارای اطلاعات کلی از این محصول می‌باشد.


که در اینجا قیمت کاتالوگ قیمت همان قیمت عمومی محصولی می‌باشد که برای محصول تعیین شده است،

میانگین قیمت واحد، قیمتی عمومی می‌باشد در طی این بازه انتخاب شده ویرایش شده، یعنی از این قیمت‌های انتخاب شده برای فروش میانگین می‌گیرد.

قیمت استاندارد نیز همان بهای تمام شده محصول می‌باشد که برای محصول انتخاب شده است.

و حاشیه سود پیش‌بینی شده سود حاصله از فروش این محصول می‌باشد.

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

سعی کنید یک پاسخ اساسی ارائه کنید. اگر می‌خواهید در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که همیشه می‌توانید پاسخ‌های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دوبار پاسخ دهید. همچنین لطفاً رأی دادن را فراموش نکنید - این کار کمک می‌کند بهترین سوال و جواب‌ها را انتخاب کنیم!