10 نکته ای که شما باید پیش از ارائه پیشنهاد خرید در اینترنت بدانید.

1- ارزش محصولات را قبل از این که پیشنهاد خرید بدهید بدانید. اگر محصول تجاری جدیدی است بررسی کنید که چه قیمتی برای استفاده از آن توسط خرده فروشان تعیین شده است. اگر کالایی مصرف شده و یا تعمیری است شما خواهید توانست پول کمتری برای آن بپردازید نسبت به قیمت خرده فروش ها.

2- اگر توضیحات مربوط به کالا و عکس های موجود کافی نبود با فروشنده تماس بگیرید تا پیش از پیشنهاد خرید اطلاعات بیشتری به دست آورید. شما هیچگاه به دنبال شانسی برای از دست دادن پولتان نیستسد.

3- از حداکثر ارزش و قیمت کالایی که می خرید آگاه باشید و در رقابتهای مزایده ای  دقت بسیاری کنید زایرا ممکن است شما پول بیشتری از ارزش واقعی کالا بپردازید. هزینه های مروبط به ارسال کالا نیز به عهده شماست فراموش نکنید.

4- قبل از ارائه پیشنهاد خرید چندین حراجی آنلاین را مشاهده کنید چرا که فروشندگان مختلفی در حراجی های مختلف اقدام به ارائه کالا می کنند. شما معولاً می توانید برخی کالا ها را در بعضی از این حراجی های آنلاین که زیاد معروف نیستند با قیمت پایین تری بدست آورید

5- زمان شروع و پایان مزایده ها و مناقصه ها را بدانید. همچنین لازم است که بدانید چه مدت زمانی برای حمل و نقل و ارسال کالا صرف خواهد شد. اگر شما نیاز دارید که کالاهایتان در یک تاریخ معین در اختیار شما قرار بگیرد. شما باید تخمین بزنید زمانی که نیاز خواهید داشت تا کالا را دریافت کنید.

6-لازم است قبل از اینکه پیشنهاد خرید کالایی را ارائه کنید، انتخاب هایی که از جانب فروشنده برای پرداخت هزینه کالا تعیین شده را بدانید. اگر این کار فقط با استفاده از چک و پول نقد قابل انجام است این کار ممکن است موجب صرف وقت زیادی برای دست یابی به کالا شود. اگر فروشنده کارتهای اعتباری را نیز می پذیرد از صحت و امنیت فرایندهای تراکش مالی در وب سایت او با خبر شوید.

7- قبل از سفارش خرید تحقیق کنید که آیا فروشندگان در قبال فروش کالا گارانتی و خدمات پس از فروش نیز ارائه می کنند.

8- در معاملات بر خط در سایت های فروشگاهی گاهی اوقات این امکان وجود خواهد داشت تا گذشته فروشندگان را سایر معاملاتشان بررسی کنید. قبل از ارائه سفارش خرید بررسی کنید تا ببینید ایا مردم شکایت و ابراز نارضایتی از ان فروشنده و تولیدات و خدماتش داشته اند یا خیر.

9- این خیلی مهم است که بتوانید سفارش خود را قبل از سایر علاقمندان آن کالای خاص به فروشنده ارائه دهید.

اگر کسی در ارائه سفارش از شما پیش افتاد نترسید و شما هم سعی کنید مقابله به مثل کنید اما فراموش نکنید که هرگز قیمتی بالاتر از ارزش کالا پیشنهاد ندهید.

10- دلیل دیگری که باید در مورد پایان زمان مناقصات و مزایده ها باید بدانید این است که شما می توانید سفارش خود را در آخرین دقایق ارائه دهید. چون فروشندگان بسیاری دیگر وقت نگهداری و تکرارموارد مناقصه را ندارند.

کسب و کار شما را درست الکترونیکی می کنیم

بومی سازی و پشتیبانی Odoo ERP در ایران
 
10 نکته ای که شما باید پیش از ارائه پیشنهاد خرید در اینترنت بدانید.
تسهیل گستر 27 تیر 1388
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی

نسخه بومی سازی شده در پاسخ به نیاز کسب و کارهای ایرانی با پشتیبانی تسهیل گستر
همه نرم افزارهای مدیریت موفق کسب و کار بصورت یکپارچه

ورود | ثبت نام افزودن نظر
10 کلمه ای که در تبلیغات می تواند بیننده را برای ورود به سایت شما تحریک کند